קארן טל ואדם נוימן
תובנות בחינוך זכתה בתחרות היוקרתית "The Creator Awards" של WeWork העולמית.

"אחד בספטמבר, קרוב למיליון וחצי ילדים הגיעו לבתי הספר. אחד מכול שלושה מהילדים האלו הוא ילד עני. אחד מכול השלושה נושא על גבו ילקוט עמוס בסיפור חיים מורכב. 2017, ועדיין הנתון המכריע לגבי עתידו של הילד הוא המצב הסוציואקונומי שלו.

איננו יכולים להשלים עם זה. מערכת החינוך יש ביכולתה לשבור את המשוואה האכזרית.

זכיתי להיות מנהלת בית ספר ביאליק רוגוזין בתל-אביב ולהוכיח שאפשר אחרת, שאפשר להביא ילדים להישגים בלי קשר לנקודת הפתיחה שלהם. לא עשינו את זה לבד, זה סיפור של שותפות ובניית קהילה – הורים, מורים, תלמידים, רשות מקומית, משרד החינוך ומעטפת יוצאת דופן של של 220 מתנדבים בהובלתם של ד"ר יוסי ורדי ורינה זמיר. היום בתובנות בחינוך אנחנו נמצאים ב-28 בתי ספר, בהם מנהלים יזמים ומובילים שלא מוכנים לוותר על אף ילד ומוכיחים שהשמיים הם לא הגבול. יש לנו כ-1,500 מתנדבים שנמצאים בבתי הספר. זאת הקהילה המדהימה שלנו - כל אחד מהמתנדבים אומר לכל ילד 'אתה לא לבד, אנחנו נהייה איתך'. אנחנו עושים את זה כדי שגם דור העתיד יוכל לשבת כאן, לחלום ולממש את זכותו הבסיסית להתפתח ולגדול". קארן טל, בדבריה בתחרות "The Creator Awards" של חברת WeWork העולמית.

קארן טל מקבלת את הפרס מידי אביב גפן ועדי נוימן

קארן טל מקבלת את הפרס מידי אביב גפן ועדי נוימן

אנחנו שמחים ונרגשים לבשר על זכייתה של תובנות בחינוך בתחרות היוקרתית בקטגוריה הגבוהה של Scale – לארגונים שכבר הוכיחו את הצלחתם ומבקשים להרחיב את פעילותם ולהעצים את השפעתם.

WeWork, הפלטפורמה הגדולה בעולם עבור יוצרים, יזמה את התחרות הנערכת במדינות רבות בעולם כדי לעודד ולתת דחיפה ליזמים חברתיים הנמצאים באחד משלושת השלבים הבאים:

שלב האינקובציה – רעיונות חדשים שזקוקים למימון כדי לפתחם.
שלב ההתנעה – רעיונות שנמצאים בשלב היישום וזקוקים לתנופה.

והקטגוריה היוקרתית מכולם שלב ה- SCALE - ארגונים שכבר הוכיחו את הצלחתם ומבקשים להתרחב.

DSC01601

תובנות בחינוך התמודדה בקטגוריית ה-SCALE, ומבין 700 מועמדים הגיעה (עם עוד 11 פיינליסטים) לשלב הגמר וזכתה בפרס היוקרתי על סך 180,000$.ו שנגעו בערכים הבסיסיים של שותפות, חברות ויצירה ככוח שמאפשר לחלום ולממש. עמותת תובנות בחינוך מושתתת על ערכים דומים של יזמות, שותפות, ערבות הדדית, פרואקטיביות וחדוות עשייה ויצירה. תובנות בחינוך מאמינה שעולמם של ילדים מהפריפריה החברתית בישראל יכול להיות שונה בזכות התגייסות של קהילה רחבה הכוללת את המנהלים, צוותי ההוראה והחברה האזרחית על שלל גווניה וצבעיה מהתעשייה, מהאקדמיה ומתנדבים פרטיים.

DSC01650

כולם ביחד יכולים להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי ולשבור את המשוואה האכזרית שקושרת בין רקע סוציו-אקונומי לסיכויי התפתחות ומוביליות חברתית-כלכלית. בחברה הדמוקרטית בכלל ובמדינת ישראל בפרט אנו מחויבים לאפשר לכל ילד וילדה את הזכות לחלום, להגיע להשכלה ולממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם".

קארן טל ובנות SHE CODE הנפלאות

קארן טל ובנות SHE CODES הנפלאות

זה המקום להודות שוב לכול שותפינו לעשייה: ליו"ר תובנות בחינוך, יעל ליפמן, לחברי גרעין המייסדים, ליו"ר וועדי הפעולה, למנהלי בתי הספר ולחממת המתנדבים שעוטפת אותו. כולכם ביחד מאפשרים לנו להניע את המהפך בבתי הספר וליצור עתיד טוב יותר לחברה בישראל.