ראיון עם סשה משצריאקוב, רכז ההכלה בבית ספר ירושלים בת ים.

 

הפעם הראשונה שבה ראיתי את "רכז ההכלה" סשה משצריאקוב, הייתה בהפסקה. הוא צעד בשלווה במסדרון בית הספר מחזיק כדור בידיו ואחריו צעדה שורה של ילדים נרגשים. 'זה החלילן מהמלין', קפצה מחשבה לראשי. עכשיו לאחר הריאיון עם סשה אני חושבת שהרושם הראשוני שקיבלתי היה נכון. כמו החלילן מהמלין שצליליו משכו אחריו ילדים, כך גם הרוגע והביטחון שקורנים מסשה גורמים לילדים ללכת אחריו בשמחה רבה. בניגוד לחלילן מהמלין שלקח את הילדים ללב ההר, סשה מתכוון להוביל את הילדים לפסגה.

תפקיד "רכז הכלה" הוא תפקיד חדש שנבנה והותאם במיוחד עבור הצרכים של בית הספר. "אני מגיע מתחום הפסיכולוגיה, עברתי הכשרה ב-CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) ועבדתי עם ילדים ועם בני משפחתם במסגרת עמותות שונות" מספר סשה. "בפעם הראשונה שנפגשתי עם אילת אנג'ל, מנהלת בית הספר, הבנתי שזהו זה, אנחנו הולכים לשותפות יוצאת דופן. אילת היא אשת חינוך מדהימה, היא זיהתה צורך מסוים בבית הספר ובנתה תפקיד מיוחד שייתן מענה מדויק לצורך הזה".

"לאחר שאילת זיהתה שלרבים מהילדים שלומדים בבית ספרה, חסרה דמות גברית יציבה שתהייה מודל לחיקוי חיובי היא ויועצות בית הספר איריס צ'יקו ונעמה מתתיהו החלו לבנות את התפקיד. אילת חיפשה מישהו שמגיע מתחום הטיפול שיכול לבצע התערבויות פרטניות וקבוצתיות.

תפקיד רכז הכלה הוא תפקיד הוליסטי מערכתי שכולל התערבויות פרטניות בשימוש ב-CBT, פיתוח קשרים אישיים עם התלמידים באמצעות שיחות ומשחקים וגם יצירת מעגלים של ליווי והדרכת הורים. אני גם מלווה מורים, במיוחד מורים חדשים שנמצאים עד חמש שנים במערכת, משום שבחמש השנים הראשונות אחוז הנשירה הוא גבוה ביותר. אני חייב לציין שמכיוון שמדובר בתפקיד חדש יחסית אנחנו בונים, מנסחים ובודקים אותו כל הזמן".

בפעם הראשונה שביקרתי בבית הספר ראיתי אותך משגיח על התלמידים בהפסקה, האם זהו חלק מהתפקיד שלך?

"כן, מדובר בהתערבות פעילה שמגבירה את תחושת הביטחון והמוגנות של התלמידים. אם אני מזהה משהו חריג או עימותים בין הילדים, אני מתערב במצב. הרבה ילדים נעזרים בי כשמשהו לא תקין, הם יודעים שהם יכולים לסמוך עליי. כשמתרחש אירוע חריג, אנחנו בוחנים אותו וחושבים על דרכי ההתמודדות עמו. התגובות שלנו מושהות כי אנחנו רוצים להבין טוב יותר מה קרה ואנחנו משתמשים בהבנה הזו כדי לייצר תגובות חינוכיות שמתאימות לאירוע".

ובמהלך השיעורים?

"אם הם זקוקים לכך אני עוזר לתלמידים להירגע ולחזור לשיעור. לדוגמה, יש לי שק אגרוף שהוא מקום בטוח עבור הילדים שבו הם יכולים להוציא את הכעסים שלהם. זאת התערבות יעילה וקצרה שמאפשרת לתלמידים לשחרר לחץ, לחזור לכיתה ולהתרכז בלימודים".

פרויקט המלצות דיגיטליות של ספרים

מה דרוש לדעתך כדי שתפקיד רכז ההכלה יצליח?

"קודם כול בעל התפקיד צריך להגיע עם הכשרה מקצועית מתאימה. לא כל מדריך יכול לבצע את התפקיד הזה. בנוסף להכשרה המקצועית רכז ההכלה זקוק לליווי בעצמו. אני מלווה על ידי הפסיכולוג של בית הספר, כלומר אני גם מחזיק וגם מוחזק.

"בתפקיד שלי 'המגדר' הוא גם כלי חשוב. כפי שאמרתי, אצלנו בבית הספר להרבה ילדים אין דמות גברית יציבה בחייהם וגם רוב אנשי הצוות הן מורות ולכן אני חושב שבמצב כזה מי שממלא את התפקיד חייב להיות גבר. לבעל התפקיד צריכה להיות גמישות מחשבתית כדי שהוא יוכל להתאים את עצמו לצרכים של המערכת, מדובר בשיח מתמיד עם הצוות הניהולי ועם היועצות".

בהפסקה קונים בסופרמרקט

ומה בנוגע לגבולות, האם אתה מרגיש שהתפקיד המיוחד שאתה ממלא, למשל המשחקים בהפסקות, גורם לבלבול אצל הילדים?

"שמירת הגבולות הוא אחד מהמפתחות להצלחת התפקיד. ילדים הם ילדים ואף על פי שהם יודעים בבירור מהם הגבולות הם חייבים לבדוק אותם כל הזמן. אני מקפיד מאוד להיות ערני ולשמור כל הזמן על הגבולות שקבעתי. למשל התלמידים יכולים לספר לי דברים אישיים, להיעזר בי לשתף אותי, אבל הם לא יכולים לגעת וגם אני כמובן לא נוגע בהם. אני לא מרים את הקול ומשתדל לדבר בגובה העיניים... בעצם אני בונה סוג חדש של קשר.

"יש לפעמים 'ערבוב' אצל הילדים שאני נמצא עמם בקשר פרטני לבין מה שקורה בהפסקות. שם אני סמכותי יותר ואסרטיבי ומקפיד מאוד על הגבולות. בית הספר הוא לא מקום סטרילי ויש מחיר לתפקידים השונים שאני ממלא, לכן אני חייב להיות כל הזמן בדריכות ובמודעות גבוהה מאוד, אסור לי להיות שאנן, ההקשבה שלי היא גם פנימית וגם חיצונית."

כשהתחלת את התפקיד מה היו החששות העיקריים שלך?

"החשש העיקרי של היה דווקא מהתגובה של ההורים, פחדתי שהם לא ישתפו פעולה עם ההתערבויות הפרטניות ועם הליווי שאני מציע להם. חששתי שההורים יתנגדו לתפקיד שהם לא פגשו קודם לכן ולדמות שהיא שונה מהמקובל. אילת ואני עשינו עבודת הכנה מעמיקה עם ההורים, למשל בימי הורים הסברנו בדיוק על התפקיד. אני שמח להגיד שבמרבית המקרים ההורים מקבלים אותי בחום רב".

ומבחינת צוות המורים?

"יש לי חיבור מדהים עם המורים. זה מתחיל בכך שאילת בוחרת בפינצטה את הצוות שלה וכשהמנהלת מיוחדת מאוד וחושבת מחוץ לקופסה וגם הצוות – שיתוף הפעולה הוא נהדר. גם מורים צריכים להרגיש שהם לא לבד, גם הם זקוקים לוונטילציה והשיחות שלי עם המורים גורמות להם להרגיש מוחזקים וזה מה שגורם למוטיבציה גבוהה. אני רואה את עצמי כמתווך וכשותף מלא לצוות בית הספר בניסיון שלנו ליצור שינוי תודעתי".

 

אומנם אתה רק שנה בתפקיד אבל האם אתה מבחין בשינויים?

"תהליכים חינוכיים דורשים זמן וצריך לחכות מינימום שנתיים כדי לראות תוצאות, אבל אני כבר מרגיש את השינוי בהתנהגות הילדים. אפשר לומר שככול שההורים משתפים יותר פעולה, כך השינוי הוא מוחשי יותר ואפשר לראות אצל הילדים שיפור בהתנהגות, במצבי הרוח ובהתמודדות עם תסכולים.
"אני חושב שהמודל של רכז הכלה הוא מודל מוצלח שאפשר ליישם בעוד בתי ספר. אני רוצה להגיד שאפו גדול לאילת שבעצם המציאה את המודל הזה ועשתה את החיבור הנכון. כמו שאמרתי, כבר אפשר לראות תוצאות ויש משובים חיוביים של מורים, הורים ותלמידים ואני בטוח שההצלחות רק יהיו גדולות יותר".